İtaat Eğitim Programı

Biz Dog Sports İstanbul olarak itaat eğitimini temel itaat ve ileri itaat diye ikiye ayırmıyoruz bizce itaat eğitimi itaat eğitimidir. İtaat eğitimi programımızda köpeklere evet, hayır, takip, gel, otur ve yat komutları öğretilmektedir. Eğitim sistemimizde ağırlıklı olarak işaret eğitimi sistemidir. İşaret eğitim sistemi etrafında eğitimizi şekillendirmemizin bir kaç nedeni vardır.

 

  • Bu sistem sayesinde köpek sahibi yada idarecisiyle olmak ister ve daha kolay bize odaklanır.
  • Köpeğe bizimle olmak istediği için daha az baskı uygularız.
  • Komutların her yerde uygulama oranı çok daha fazladır.
  • İşaret eğitimi siyah-beyaz bir dil olduğu ve pozitif pekiştirme üzerine kurulu olduğu için köpekler daha kolay ve daha severek eğitimi kavrar.

 

Bizce her köpeğin itaat eğitimi olmalıdır çünkü itaat eğitimi hayatımıza dolu kolaylıklar ve olanaklar sağlar. İtaat eğitimi olan bir köpeği kontrol etmek çok daha kolaydır. İtaat eğitimi sayesinde köpeğinizi sosyal hayatınıza ve günlük hayatınıza daha fazla dahil edebilirsiniz. Köpeğinizi daha kolay ve daha sağlıklı yönettiğiniz için köpeğinizle olan bağınız daha kuvvetli olur. Kısacası itaat eğitimi köpeğinizinde sizinde hayat kalitenizi ve standartlarını yükseltir.